Aj v tomto školskom roku vám ponúkame medzinárodné eTwinning podujatia na rôzne témy. Niektoré sa konajú prezenčne, iné online. Za účasť na medzinárodných podujatiach získate certifikát. Všetky podujatia sú BEZPLATNÉ. Hradíme cestovné, ubytovanie aj stravu počas konania podujatia, neuhrádzame stravu počas cesty a cestovné poistenie. Medzinárodné podujatia organizujeme v súlade s platnými protipandemickými nariadeniami v daných krajinách.

V ponuke sú:

 • eTwinning semináre – hlavným cieľom je nájdenie projektového partnera pre prácu v projektoch eTwinning a nadviazanie medzinárodnej spolupráce s použitím IKT nástrojov. Semináre sú zamerané na určitú skupinu učiteľov (podľa typu školy) a sú vhodné aj pre začiatočníkov v eTwinningu.
 • Workshopy zamerané na profesionálny rozvoj – tzv. PDW (Professional Development Workshops). Workshopy predstavujú príležitosti pre profesionálny rozvoj učiteľov, sú zamerané na odbornú prípravu v konkrétnych špecifických témach a oblastiach. Účastníci musia byť registrovaní v eTwinningu.
 • Konferencie a tematické konferencie s medzinárodnou účasťou.

Účastníkov medzinárodného podujatia vyberáme spomedzi prihlásených učiteľov s dôrazom na motiváciu popísanú v prihláške. 

Aktuálne medzinárodné vzdelávacie podujatia

 • 23 aug
  26 aug
  Česká republika Miesto bude upresnené
  učitelia MŠ, ZŠ a SŠ
  Letná dielňa eTwinning Účastníci Letnej dielne si prakticky vyskúšajú spoluprácu na projekte eTwinning od začiatku po koniec. Podujatie je vhodné pre začiatočníkov aj mierne pokročilých v eTwinningu. Komunikačné jazyky: čeština, slovenčina.
 • 06 sep
  09 sep
  Poľsko Gdaňsk
  učitelia SOŠ
  Česko-poľsko-slovenský seminár eTwinning Seminár pre učiteľov stredných odborných škôl. Cieľom seminára je začať projekt eTwinning. Komunikačné jazyky: slovenský, český, poľský.
 • 21 sep
  23 sep
  Fínsko Helsinki
  učitelia SOŠ a projektoví koordinátori
  eTwinning in Erasmus+ projects Cieľom seminára je nájdenie projektových partnerov, výmena skúseností so spájaním eTwinning a Erasmus+ projektov a tvorba eTwinning projektu. Komunikačný jazyk: angličtina
 • 01 okt
  31 okt
  Slovensko Miesto bude upresnené
  učitelia ZŠ
  Česko-poľsko-slovenský eTwinning seminár Seminár pre učiteľov ZŠ. Cieľom seminára je začať projekt eTwinning. Komunikačné jazyky: slovenský, český, poľský. Presný termín a miesto konania budú upresnené neskôr.
 • 19 okt
  21 okt
  Česká republika Brno
  učitelia MŠ
  Česko-poľsko-slovenský eTwinning seminár Seminár pre učiteľov materských škôl. Cieľom seminára je začať projekt eTwinning. Komunikačné jazyky: slovenský, český, poľský.