22.12.2020

Zbierka „Online nástroje v projektoch eTwinning“

V spolupráci s ambasádormi programu eTwinning sme pripravili zbierku bezplatných online nástrojov, ktorú je možné využívať v každodennej pedagogickej praxi.

Zbierka je určená všetkým učiteľom materských, základných a stredných škôl a je podporou pri rozvíjaní informatizácie na školách. Je určená všetkým realizátorom eTwinning projektov ako aj projektov Erasmus+. Učiteľ ju môže využívať vo všetkých predmetoch pri dištančnom ako aj prezenčnom vyučovaní.

Vďaka Žilinskej univerzite v Žiline, ktorá už 15 rokov zabezpečuje realizáciu európskeho programu eTwinning na Slovensku sa podarilo túto publikáciu vydať (zatiaľ) v elektronickej verzii. Žilinská univerzita v Žiline prostredníctvom programu eTwinning pomáha slovenským učiteľom rozvíjať sa v oblasti medzinárodnej spolupráce škôl a rozvíjať digitálne zručnosti na podporu projektového vyučovania.

Veríme, že pripravená publikácia bude cenným zdrojom informácií a pomôže učiteľom zorientovať sa v množstve dostupných online zdrojov a že obohatí samotný vyučovací proces a projektovú prácu v medzinárodných školských tímoch.

Zbierku Online nástroje v projektoch eTwinning si môžete stiahnuť TU.

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac