07.09.2023

Zbierka eTwinning webinárov 2022/2023

Počas uplynulého školského roka sme v spolupráci s ambasádormi eTwinning realizovali 78 webinárov na rôzne aktuálne témy. Ich prehľad, ako aj linky na nahrávky nájdete bezplatne v novej Zbierke eTwinning webinárov 2022/2023.

Cieľom webinárov eTwinning je poskytnúť učiteľom príležitosť zlepšiť svoje vedomosti a zručnosti v oblasti medzinárodnej spolupráce a využívania digitálnych technológií a umožniť im lepšie využívať potenciál eTwinningu vo svojej výučbe a v školskom prostredí.

Vzdelávacie témy webinárov sú venované širokej palete aspektov, od medzinárodnej spolupráce škôl až po transformáciu tradičného vzdelávacieho prostredia. Zameriavajú sa tiež na rozvoj kompetencií pre život, komunikačných zručností, kreativity a využitie moderných digitálnych technológií. Publikácia ďalej obsahuje praktické návody na využitie rôznych online nástrojov, ako sú nástroje Google, Canva, Wakelet, Scratch a mnoho ďalších, aby učitelia mohli efektívne inovovať svoje vyučovanie. Tematické celky sa venujú taktiež umelej inteligencii a možnostiam jej využitia v školskej praxi.

Súčasťou publikácie sú aj príklady dobrej praxe eTwinning projektov – na inšpiratívnych webinároch TeachMeet odovzdali svoje skúsenosti s projektovým vyučovaním víťazi Národnej súťaže eTwinning 2022.

Veríme, že obsahová pestrosť publikácie dáva každému učiteľovi priestor na ďalšie vzdelávanie a inovácie vo svojom vzdelávacom prostredí.

Stiahnite si novú publikáciu Zbierka eTwinning webinárov 2022/2023 vo formáte pdf.

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac