12.10.2020

Týždne eTwinning 2020

Aj v tomto školskom roku sa môžete vy aj vaši žiaci tešiť z rozmanitých a zaujímavých aktivít pravidelnej kampane Týždne eTwinning. Tohtoročná jesenná kampaň, spustená od 28. septembra potrvá do 25. októbra 2020, je zameraná na Klimatické zmeny a environmentálne výzvy a na to, ako sa môžete o tejto téme dozvedieť viac a ako ju môžete implementovať do svojich vyučovacích hodín, či do projektov eTwinning.

Počas Týždňov eTwinning sú pre vás aj vašich žiakov pripravené rôzne podujatia a aktivity, ktorých cieľom je povzbudiť vás k ešte intenzívnejšej práci v komunite eTwinning a k realizácií nových kvalitných projektov s tematikou klimatických zmien. Tiež je cieľom naučiť nováčikov ako projekt začať a ako ho realizovať vo virtuálnej triede TwinSpace. Po prihlásení sa do eTwining Live objavíte špeciálnu stránku venovanú kampani, kde nájdete akcie, činnosti a zdroje, ktoré vám pomôžu so založením projektu. Link na stránku kampane nájdete tu.

Ďalšie aktivity, ktoré počas Týždňov eTwinning ponúkame sú:

Ak ste počas kampane dostali nápad na realizáciu nového projektu na tému klimatické zmeny, môžete ho založiť do nedele 25. októbra 2020 na platforme eTwinning Live. Nezabudnite pridať hashtag #eTw4climate do názvu projektu a na konci formulára kliknúť na tlačidlo kampane. Po odoslaní projektu budete mať možnosť zdieľať plagát alebo video o vašom nápade v tomto Padlete. Váš plagát môže byť vybraný do e-knihy.

V sekcií "Pedagogické materiály" sme pre vás pripravili:

Balíčky pripravených projektov na tému klimatické zmeny:

Týždne eTwinning budú uzavreté veľkolepým finále: slávnostným odovzdávaním európskych cien a živým internetovým vysielaním z výročnej konferencie eTwinning 22. – 23.10.2020.

Veľa zdaru v jesennej kampani eTwinning!

Tešíme sa na vaše príspevky už v pätnástom školskom roku fungovania programu eTwinning na Slovensku a ďakujeme za vašu doterajšiu priazeň!

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac