03.10.2022

Súťaž: Škola, akú by som chcel/-a

Ako vidia svoju budúcnosť žiaci a študenti? Ako si predstavujú svoju vysnívanú školu? Je to škola, v krásnom prostredí s veľkým ihriskom alebo taká s moderným vybavením? Zapojte sa so svojimi žiakmi do súťaže, v ktorej sa nekladú fantázii žiadne medze.

eTwinning témou roka 2022 je "Naša budúcnosť: krásna, udržateľná, spoločná". Jej cieľom je inšpirovať učiteľov aj žiakov, aby premýšľali o svojej škole a prostredí, v ktorom sa vzdelávajú – čo ho robí pekným a príjemným.

Do súťaže „Škola, akú by som chcel/-a“ sa môžu zapojiť v dvoch kategóriách:

 • žiaci 2. stupňa základných škôl, osemročných gymnázií a stredných škôl – tým, že vyplnia krátky dotazník https://bit.ly/MojaVysnivanaSkola, kde napíšu, do akej školy by radi chodili. Ak budú chcieť, môžu na záver dotazníka uviesť svoju e-mailovú adresu a zaradíme ich do žrebovania o pekné ceny.
 • žiaci 1. stupňa základných a materských škôl ich úlohou je nakresliť svoju školu, po akej túžia – môžu sa zamerať na čokoľvek – ako by mala vyzerať zvonku alebo zvnútra, aké sú triedy v nej, čo sa v nich nachádza, ako vyzerá okolie školy, či je tam ihrisko, športovisko, záhrada, akí sú učitelia... jednoducho môžu nakresliť čokoľvek, čo sa spája s ich vysnívanou školou.
  Každú kresbu označte menom žiaka (napr. Veronika S.), triedou, názvom školy a mestom.
  Kresby nám môžete poslať:
  - poštou na adresu: eTwinning Slovensko, Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitná 1, 010 26 Žilina,
  - alebo ich nahrať na spoločný padlet na https://padlet.com/etwinningsvk/apxyllpw75qiwti7
  (Ak ste ešte nepracovali s Padletom je to jednoduché: po zobrazení vyššie uvedenej stránky kliknite vpravo dole na znak „+“. Z možností vyberte hneď prvú „Nahrať súbor“, vyberte daný súbor, pod to uveďte do popisku požadované údaje a dajte „Zverejniť“.)

Do súťaže „Škola, akú by som chcel/-a“ sa môžete zapojiť do 18. novembra 2022.

Zo všetkých zapojených žiakov a študentov 24. novembra 2022 vyžrebujeme 20 výhercov (po 10 z každej kategórie), ktorí od nás získajú pekné eTwinning ceny.

Dnes, 24. novembra 2022, sme súťaž vyhodnotili a vyžrebovali výhercov. Záznam zo žrebovania je na našej facebook stránke https://www.facebook.com/eTwinningSK/videos/459290099729374/

Tešíme sa na všetky obrázky a vyplnené dotazníky. Sme zvedaví, ako by vyzerala vysnívaná škola vašich žiakov a študentov :)

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac