23.09.2022

Aktuálne informácie o novej platforme European School Education Platform

V priebehu roka 2022 sa platforma eTwinning, v ktorej ste doteraz pracovali, spája s platformou School Education Gateway do spoločnej novej European School Education Platform, ktorú nájdete na stránke https://school-education.ec.europa.eu/sk

Prístup do novej platformy (a teda aj do eTwinningu) je možný len prostredníctvom účtu EU Login. Ak ho ešte nemáte, postup ako si ho vytvoriť a ako sa zaregistrovať do novej European School Education Platform nájdete na stránke https://www.etwinning.sk/publikacie/navod-na-registraciu-do-esep.pdf

Nová platforma momentálne funguje v BETA verzii, čo znamená, že niektoré funcionality nemusia fungovať správne a môžu sa vyskytovať rôzne chyby. Ospravedlňujeme sa za problémy spôsobené prechodom na novú platformu a chceme vás poprosiť o trpezlivosť.

V súčasnosti prebieha migrácia dát z eTwinning projektov a eTwinning skupín do novej platformy. Vzhľadom na to, že je v eTwinningu zaregistrovaných viac ako 1 000 000 učiteľov z celej Európy, ide o obrovské množstvo dát, ktoré sa presúva postupne. Z tohto dôvodu niektorí z vás už vo svojich profiloch vidia informácie o projektoch a iní zatiaľ nie.

Do novej platformy nie sú presunuté kontakty, takže je potrebné ich vytvoriť nanovo. Ak chcete svojim partnerom uľahčiť nadviazanie kontaktu s vami, môžete im poslať správu - vo svojom profile v pôvodnej platforme eTwinning kliknite vpravo hore na „obálku“, potom na „Napíšte novú správu“, kde si vyberiete komu správu pošlete a do textu správy uvediete link na váš profil v novej platforme.

Bruselská centrála eTwinningu plánuje ponechať pôvodnú platformu eTwinning (https://live.etwinning.net) v prevádzke do 30. septembra 2022. Odporúčame vám, aby ste si najneskôr do uvedeného termínu uložili získané certifikáty kvality, ako aj materiály (fotky, videá a pod.), ktoré máte vložené v TwinSpace. Je možné uložiť celé stránky ako pdf – v prehliadači kliknite vpravo hore na tri čiarky/tri bodky, vyberte možnosť „Tlačiť“ a namiesto tlačiarne vyberte „Uložiť ako pdf/Print to pdf“.

Veríme, že presun do novej platformy spoločne zvládneme. Ak by ste mali akékoľvek otázky, ozvite sa nám, radi vám pomôžeme.

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac