07.09.2022

Ako vytvoriť účet EU login?

V roku 2022 nás čaká veľká zmena – portál www.etwinning.net, cez ktorý dlhé roky vstupujete do platformy eTwinning, sa spojí s portálom School Education Gateway a vznikne nová platforma European School Education Platform. eTwinning nezaniká, len bude sídliť na novej adrese s ďalšími lepšími službami pre vás.

Nová platforma bude spustená v máji 2022 – o presnom termíne vás budeme informovať. Dovtedy sa do eTwinningu prihlasujte tak, ako doteraz.

Čo je potrebné urobiť?

 1. Čo najskôr si vytvorte nový účet EU login
  Na vstup do novej platformy (a teda aj do eTwinningu) bude potrebný účet EU login. S týmto účtom budete mať prístup do rôznych služieb Európskej komisie. Podrobný návod na jeho vytvorenie nájdete na stránke  https://www.etwinning.sk/publikacie/navod-na-vytvorenie-uctu-eu-login.pdf
  POZOR! Je nevyhnutné, aby ste pre EU login použili tú istú e-mailovú adresu, ktorou ste sa registrovali v eTwinningu. Inak nebude možné Vaše účty zosynchronizovať. Ak si nepamätáte e-mailovú adresu, v návode na str. 2 sa dozviete, ako ju zistíte.

  V prípade, že ste riešiteľom projektu Erasmus+ a používate EU login pre Mobility Tool+, nemusíte si vytvárať nový EU login. Len sa ubezpečte, že e-mailová adresa, ktorú používate na vstup do Mobility Tool+, je tá istá, akú používate pre eTwinning. Ak sa e-mailové adresy nezhodujú, je nevyhnutné, aby ste si upravili adresu v eTwinning účte. Postup nájdete v návode na str. 5.

  EU Login budete používať na prihlásenie do European School Education Platform (a teda aj do eTwinningu) až po jej spustení v máji 2022, o ktorom vám dáme vedieť. Dovtedy sa do eTwinningu prihlasujte tak, ako doteraz.

 2. Uložte si materiály, ktoré ste vytvorili pred 1. júlom 2018
  Do novej platformy bude prenesený len obsah vytvorený po 1. júli 2018 a to len v tých projektoch, ktoré boli zaregistrované po uvedenom termíne. Materiály (texty, fotky, videá, úlohy, hry, e-booky a pod.), ktoré ste vytvorili pred týmto termínom a chcete si ich uchovať, si stiahnite a uložte na svoj disk. Od júla 2022 tieto materiály už vo vašom TwinSpace nebudú dostupné.

Ďalšie informácie o novej platforme European School Education Platform budeme postupne zverejňovať na tejto web stránke.

V prípade akýchkoľvek otázok, sa nám ozvite e-mailom na info@etwinning.sk alebo telefonicky na 0915 111 930.

 

Ďalšie články v sekcii Aktuality:

{{ article.title }}
Čítať viac